Горан Баланчевић
Члан ансамбла Малог позоришта „Душко Радовић“. Рођен 1961. године у Краљеву где је завршио основну школу и гимназију. Луткарским и глумачким занатом се професионално бави од 1980. године у позоришту, на телевизији и филму. Био је стални члан Народног позоришта „Љубиша Јовановић“ у Шапцу, позоришта лутака „Пинокио“ у Земуну, Wolken театра и Popen теaтра Chardak у Амстердаму. Један од аниматора у чувеној телевизијској серији „Лаку ноћ, децо“.
Награде и признања:
Сусрети професионалних позоришта лутака Србије:
– Најбоље глумачко остварење у представи „Златна јабука“ 1988. (Нови Сад)
– Награда „Јанко Врбњак“ у представи „Кића у царству буба“ 1991. (Зрењанин)
-Награда за најбоље глумачко остварење у представи “Сетио сам се”, 1992. (Београд)
– Награда за глумачко остварење у представи „Велика крађа сатова“ 1997. (Ниш)
– Награда „Јанко Врбњак“ у представи „Био једном један лав“ 2001. (Нови Сад)
– Награда „Јанко Врбњак“ у представи „Конац дело краси“ 2008. (Ниш)
Бијенале југословенског луткарства (Бугојно):
– Награда за колективну игру 1985.
– Награда за најбоље глумачко остварење у представи „Златна јабука“ за улогу Лакат-браде 1989.
Међународни фестивал позоришта за дјецу (Бања Лука):
– Специјална награда „Јанко Врбњак“ за најбољу анимацију у представи „Био једном један лав“ 2001.
Међународном луткарски фестивал „Златна искра“ (Крагујевац):
– Награда за анимацију у представи „Андерсенови кувари“ 2008.
9. Бугојанско луткарско бијенале, Босна и Херцеговина
– Признање за глумачку игру у представи „Андерсенови кувари“ 2017.
Годишње награде Малог позоришта „Душко Радовић“ (Божидар Валтровић) за улоге у представама:
– „Кића у царству буба“
– „Сетио сам се“
– „Велика крађа сатова“
– „Царев славуј“
-„Био једном један лав“
– „Капетан Џон Пиплфокс“
– „Конац дело краси“
– „Циркус Марио & Нета“
Представе у Малом позоришту „Душко Радовић“: „Андерсенови кувари“, „Поп Ћира и поп Спира“, „Камени цвет“, „Мачак у чизмама“, „Три прасета“, „Плави чуперак“, „Циркус Марио & Нета“, „Капетан Џон Пиплфокс“, „Судбина једног Чарлија“ и „Карлсон с крова“.
Активно се бави технологијом лутака.
Јелена Поповић
Рођена Влаховић, 31. марта, 1981. године у Приштини, драматург је, педагог и родитељ. Радила је као новинар, уредник, сценариста и драматург, за новине, радио, телевизију и позориште. Аутор је комада за децу „Киша“ (Позориште „Бошко Буха“, 2014.), „Бубамарац“ (Позориште лутака „Пинокио“, 2017. и Загребачко казалиште лутака, 2019.), „Плави маслачак“ (Награда „Змајевих дечјих игара“ за монодраму за децу, 2017.) и „Неваљалац из камина“.
Понекад пише и за одрасле, па су јој се тако омакле драме „Иста песма“, „Мрки понедељак“, „Одвратна прича“, „Бели кос“, „Марко Краљевић“, романи „Ас у категорији згажених“ (Приштина, 1998.) и „Лена“ (Београд, 2006.) и, ту и тамо, понека прича и песма од вишка инспирације.
Живи и пише у Србији и мама је четрнаестогодишњег Милана и петогодишњег Бориса.
Борис Чакширан
Борис је костимограф, сценограф, кореограф, сликар и редитељ.
Неке од првих луткарских представа и представа за децу радио је управо у Малом позоришту „Душко Радовић“ за које је добио бројна признања. У области луткарства препознат је и на светској сцени радећи у Софији у Бугарској и у Њујорку у САД.
Борис је и уметнички директор ЕРГстатус плесног театра, а од 1996. гостује као кореограф и педагог у Израелу (МАСПА – школа за савремени плес, и на универзитетима у Хаифи, Тел Авиву и Рубиновој Академији за музику и плес…). Водио је програм за независне пројекте на Интернационалном фестивалу савременог плеса у Пољској и драмске радионице у Италији.
Као костимограф радио је у позоришту, на телевизији и на филму и сарађивао са неким од највећих компанија за израду костима у свету. Аутор је костима за неке од наших најпознатијих филмова, као и велики број ТВ серија. Освајао је бројне награде и признања у области костимографије, савременог плеса и луткарства.
Члан је и оснивач многих уметничких удружења где је обављао и председничке функције. Нашу земљу је заступао на највећим скуповима у свету у области инклузије особа са инвалидитетом у области плеса, уметности у лечењу и уметничког рада са младима са траумом и ратним војним ветеранима (Duke University 1996. и The Kennedy Center 2012. у САД). Уметнички је директор Фестивала друштвено ангажованог театра „Ван оквира“ у Београду.