Нови хит''Аска и вук'' 
Tелефон билетарнице:7858440.
Маркетинг:
  ,062/236602,069/2360063


© 2010. Malo pozorište "Duško Radović"

Festivali i nagrade od 2001. do 2014.

Sterijino pozorje, Novi Sad

2003  Marina Kar - Porša Koklan - reditelj Ksenija Krnajski - prateći program

2007 Žan Lik Lagars - Sam kraj sveta - reditelj Vlatko Ilić
Predstava - Sterijina nagrada okruglog stola
Vlatko Ilić - Specijalna Sterijina nagrada za režiju
Jelica Vučinić - Sterijina nagrada za glumačko ostvarenje


MESS - Festival malih i eksperimentalnih scena, Sarajevo

2011 Maja Pelević: Knjiga lutanja - reditelj Dalija Aćin,
Nagrada za najbolju predstavu u kategoriji Children MESS
Nagrada publike (ocena 9,71)

2012 Maja Pelević Neke vrlo važne stvari- reditelj Dalija Aćin
Nagrada publike za najbolju predstavu (ocena 9, 40)
 

Međunarodni festival predstava za djecu, Kotor

2002 Teri Pračet - Maša Jeremić: Sestre po metli - reditelj Kokan Mladenović
Kokan Mladenović - Nagrada za režiju
Aleksandar Veljanović - Nagrada za scenografiju
Dragica Pavlović - Nagrada za kostim
Tomislav Magi - Nagrada za specijalne efekte

2005 Srđan Koljević: Mala sirena - reditelj Iva Milošević
Slavica Đorđević - Nagrada za najbolju žensku ulogu

2007 Ton Telehen: Skoro svako može da padne (osim čaplje) - reditelj Nikola Zavišić

 

Susreti pozorišta lutaka Srbije

2001 Novi Sad - Dušan Radović: Bio jednom jedan lav - reditelj Tatjana Stanković
Nagrada za najbolju predstavu
Tatjana Stanković - Nagrada za režiju
Aleksandar Lokner - Nagrada za muziku
Milena Jeftić-Ničeva-Kostić - Nagrada za lutke i kostim
Goran Balančević - Specijalna nagrada „Janko Vrbnjak" za najbolju animaciju

2002 Zrenjanin - Sonja Bogdanović: Ederlanda - reditelj Voja Soldatović

2004 Subotica - Tatjana Stanković: Svet jednog cveta - reditelj Tatjana Stanković
Nagrada za najbolju predstavu
Tatjana Stanković - Nagrada za režiju
Aleksandar Lokner - Nagrada za muziku
Pohvala Fabriciju Krisafuliju, autoru idejnog rešenja svetlosnih efekata, i Radovanu Samolovu, Vladimiru Živanoviću i Darku Ivanoviću, majstorima svetla i svetlosne animacije

2005 Beograd - Dragoslav Todorović: Andersenovi kuvari - reditelj Dragoslav Todorović
Dragoslav Todorović - Nagrada za režiju

2007 Novi Sad  - Jelena Mijović Planeta specijaliteta - reditelj Alisa Stojanović

2008 Niš - Dragoslav Todorović: Konac delo krasi - reditelj Dragoslav Todorović
Damjan Kecojević - Nagrada za glumu
Goran Balančević - Specijalna nagrada „Janko Vrbnjak" za animaciju

2012 Subotica- Maja Rijavec Priča o priči- reditelj Tatjana Stanković
Nagrada za glumačko ostvarenje na 43. Susretima profesionalnih pozorišta lutaka Srbije


Vršačka pozorišna jesen

2003 Milena Marković: Beli, beli svet - reditelj Rahim Burhan
Irfan Mensur - Nagrada za mušku ulogu


Festić, Beograd

2001 Dušan Radović: Bio jednom jedan lav - reditelj Tatjana Stanković

2002 Sonja Bogdanović: Ederlanda - reditelj Voja Soldatović

2003 Jasmina Petrović - Jelena Mijović: Seks za početnike - reditelj Alisa Stojanović

2004 Tatjana Stanković - Svet jednog cveta - reditelj Tatjana Stanković
Nagrada za total dizajn i aktuelnu ekološku poruku

2006 Dragoslav Todorović: Andersenovi kuvari - reditelj Dragoslav Todorović
Gran Prix za najbolju predstavu na festivalu
Boris Čakširan - Nagrada za total dizajn

2007 Zorica Kuburović - Maja Pelević: Lek od breskvinog lišća - reditelj Ksenija Krnajski
Ksenija Krnajski - Nagrada za najbolju režiju
Jelena Ilić - Nagrada za najbolju žensku ulogu

2008 A.P. Čehov - Bojan Milosavljević: Stepa
Bojan Milosavljević - Nagrada za režiju
Damjan Kecojević - Nagrada za mušku ulogu


Pozorište Zvezdarište, Beograd

2003 Hans Kristijan Andersen: Devojčica sa šibicama - reditelj Tatjana Stanković
Tatjana Stanković - Nagrada za režiju

2004 Dušan Radović: Kapetan Džon Piplfoks - reditelj Gorčin Stojanović

2005 Tatjana Stankovi: Svet jednog cveta - reditelj Tatjana Stanković
Nagrada za najbolju predstavu
Jovana Cvetković - Nagrada za žensku ulogu

2006 Dragoslav Todorović: Andersenovi Kuvari - reditelj Dragoslav Todorović
Gran Prix za najbolju predstavu - Nagrada se deli sa predstavom Carev Zatočnik - Pozorište lutaka, Niš
Dragoslav Todorović: Nagrada za režiju
Vladimir Pejković: Nagrada za muziku

2007 Ton Telehen: Skoro svako može da padne (osim čaplje) - reditelj Nikola Zavišić

2008 Braća Grima - Tim Sapl, Kerol En Dafi: Strašne priče braće Grim - reditelj Mik Gordon

2009 Ivan Kušan: Lažeš Melita, reditelj Bojan Đorđev
Bojan Đorđev: Nagrada za najbolju režiju,
Siniša Ilić: Nagrada za dizajn

2010 Florens Kadije- Milena Depolo: Ko je Loret?, reditelj: Katarina Petrović
Filip Jevtić:  Najbolji dizajn lutaka,
Jelena Ilić: Najbolja animacija lutaka

2012 Milena Bogavac Pola- Pola reditelj Bojana Lazić
Nagrada za najbolju glumicu Jeleni Ilić za ulogu Tanje

2013 Slobodan Obradović Pinokio reditelj: Ksenija Krnajski
Nagrada za najbolju glumicu Jeleni Petrović za ulogu Pinokija
 

Međunarodni festival "Mali Marulić", Split, Hrvatska

2010. Ivan Kušan: Lažeš Melita, reditelj Bojan Đorđev
Najbolja predstava,
Sena Đorović: Najbolja dramaturgija predstave,
Vladislava Đorđević: Najbolja ženska uloga


Međunarodni festival "Naj Naj" Gradskog kazališta "Žar ptica"


2013 Maja Pelević Čudne ljubavi reditelj: Đurđa Tešić
Najbolja muška i najbolja ženska sporedna uloga Milošu Samolovu i Jeleni Petrović
 

Međunarodni festival pozorišta za decu "Oton Tomanić", Subotica

2004 Snežna Kraljica - reditelj Dušan Murić
Sanja Vinković - Nagrada za najbolju žensku ulogu

2005 Tatjana Stanković: Svet jednog cveta - reditelj Tatjana Stanković
Nagrada za dizajn svetla

 

Međunarodni lutkarski festival „Zlatna iskra", Kragujevac

2003 Dušan Radović: Bio jednom jedan lav - reditelj Tatjana Stanković

2008 Dragoslav Todorović: Andersenovi kuvari - reditelj Dragoslav Todorović
Dragoslav Todorović - Nagrada za režiju
Nagrada za kolektivnu animaciju

 

Međunarodni festival pozorišta za djecu, Banja Luka

2003 Dušan Radović: Bio jednom jedan lav - reditelj Tatjana Stanković
Goran Balančević - Nagrada za glumu

 

TIBA

2003 Jasminka Petrović - Jelena Mijović: Seks za početnike - reditelj Alisa Stojanović

2004 Edna Mazija: Ljuljaška - reditelj Stevan Bodroža

2005 Snežna kraljica - reditelj Dušan Murić

2005 Andrea Valean: Kiki i Bozo - reditelj Nikola Zavišić
Specijalna nagrada za predstavu

2006 Hening Mankel (po romanu Elgarda Jonsona): Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velden
Gran Prix za najbolju predstavu

2007 Antoan de Sent-Egziperi: Mali princ - reditelj Anja Suša
Nagrada ASSITEJ-a Srbije za umetnički doprinos

2008 Tim Sapl, Kerol En Dafi: Strašne priče braće Grim - reditelj Mik Gordon

2009 Maja Pelević: Knjiga lutanja - reditelj Dalija Aćin

2010 Irena Kraus: Buđenje proleća- reditelj Anja Suša
Grand prix za najbolju predstavu

2012 Simona Semenič Pet dečaka reditelj Ana Grigorović
Specijalna nagrada za glumu glumicama Dušici Sinobad, Marijani Vićentijević Badovinac, Dubravki Kovjanić, Jeleni Ilić i Ani Marković


VII Rainbow International Festival, Sankt-Petersburg, Rusija

2006 Elgard Jonson - Hening Mankel: Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velden
Goran Jeftić i Ivan Tomić - Nagrada za glumu

 


JoakimInterFest, Kragujevac

2006 Elgard Jonson - Hening Mankel: Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velen
Gran Prix za najbolju predstavu



Značajnija domaća i  međunarodna gostovanja


International Ordu Children s and Youth Theatre Festival, Ordu, Turska

2006 Dragoslav Todorović: Andersenovi kuvari - reditelj Dragoslav Todorović

 
1st Balkan Performing Arts Market (Showcase), Solun, Grčka

2006 Elgard Jonson - Hening Mankel: Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velden


Festival Infant, Novi Sad

2006 Milan Marković: Dobro jutro Gospodine Zeko - reditelj Jelena Bogavac

2009 A.P.Čehov/Bojan Đorđev: Tri sestre gledaju Čehova - reditelj i koreograf Čarni Đerić


FIAT, Podgorica


2005 Robert Valser: No name: Snežana - reditelj Bojan Đorđev


HIGH FEST International Theatre Festival, Yerevan, Armenia

2004 Slobodan Vujanović: Poslednja smrt Frenkija Suzice - reditelj Bojan Đorđev


Puck Theatre Festival, Kluž, Rumunija

2005 Tatjana Stanković: Svet jednog cveta -  reditelj Tatjana Stanković


BITEF, Polifonija

2005 Korak dalje, korak bliže, autori: Bojana Mladenović i Dušan Murić

2005 Robert Valser: No name: Snežana - reditelj Bojan Đorđev

2006 Andrea Valean : Kiki i Bozo - reditelj Nikola Zavišić - video projekcija

2006 Žan Lik Lagars: Sam kraj sveta -  reditelj Vlatko Ilić

2006 Matijas Anderson - Trkač - reditelj Stevan Bodroža

2006  Milan Marković: Dobro jutro, Gospodine Zeko! - reditelj Jelena Bogavac

2006 Hening Mankel: Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velden

2007 Antoan de Sent-Egziperi: Mali princ - reditelj Anja Suša

2008 Nikola Zavišić: Tinejdž klub - reditelj Elizabeta Zemljić

2008 Maja Pelević: Knjiga lutanja - reditelj Dalija Aćin

 
TELLING THE BALKANS - Dialogues between East and West, Leće, Italija

2006 Rodrigo Garsija : Priča o Ronaldu , klovnu iz Mekdonaldsa - reditelj Damir Todorović
 

Isfahan International Theatre Children Festival, Isfahan, Iran

2007 Dragoslav Todorović: Andersenovi kuvari - reditelj Dragoslav Todorović

2006 Tatjana Stanković: Svet jednog cveta - reditelj Tatjana Stanković


38. Festival Pozorišta za deci i mlade, Viborg, Danska

2007 Hening Mankel: Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velen 


SPRINGFESTIVAL, Kopenhagen, Danska

2007 Hening Mankel:  Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velen
 

EPIFEST, Čakovec, Hrvatska

2007 Hening Mankel:Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velen
 

MEĐUNARODNI FESTIVAL POZORIŠTA ZA DECU I MLADE, Bursa, Turska

2007 Dragoslav Todorović :Andersenovi kuvari - reditelj Dragoslav Todorović


Eskišehir International Theatre Festival, Turska

2008 Elgard Jonson - Hening Mankel: Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velen
 

KIJIMUNA FEST, Okinava, Japan

2008 Elgard Jonson - Hening Mankel: Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velen

2009. Maja Pelević: Knjiga lutanja - reditelj Dalija Aćin


ASSITEJ Festival Geochang, Južna Koreja

2009. Maja Pelević: Knjiga lutanja - reditelj Dalija Aćin

 

ASSITEJ Festival, Seul, Južna Koreja

2009. Maja Pelević: Knjiga lutanja - reditelj Dalija Aćin

 
BUDI, Pančevo

2008 Elgard Jonson - Hening Mankel: Okamenjeni princ - reditelj Mark van der Velen
 

NAJ, NAJ, NAJ  FESTIVAL, Zagreb

2009. Luis Kerol: Alisa u zemlji čuda - reditelj Ivana Vujić

2010.  Ivan Kušan: Lažeš Melita, reditelj Bojan Đorđev


Udruženje dramskih umetnika Srbije

2006 Goran Jevtić - Nagrada Miloš Žutić za ostvarene uloge u predstavi  Okamenjeni princ
 

6. BIJENALE SCENSKOG DIZAJNA, Beograd

2006 Gran Prix kreativnim timovima predstava: Petar Pan, Mala sirena, Svet jednog cveta i Andersenovi kuvari, Momo i Dobro jutro, gospodine Zeko!

 

Tvrđava teatar, Smederevo

2010. Irena Kraus: Buđenje proleća- reditelj Anja Suša


Фестивал Суботица 2014
Три прасета
текст: Игор Бојовић
режија: Драгослав Шиља Тодоровић
Награда:'' Јанко Врбњак'' за најбољу женску улогу-анимацију у луткарству